Literatura górska

ANATOMIA GÓRY - Rafał Fronia
Obecnie brak na stanie

Książka z autografem autora
Anatomia Góry to niezwykła opowieść o himalaizmie i obcowaniu z górami. To pełne emocji opisy wypraw w Andach, Pamirze, Himalajach i Karakorum. To szaleńcze przygody, górskie cuda, tragedie i sukcesy. A wszystko to okraszone kulisami ostatniej polskiej wyprawy na K2 oraz charakterystyką kolegów himalaistów.
39,90 zł
39,90 zł szt.
DRAMAT BRACI MESSNERÓW - Jochen Hemmleb
Reinhold Messner jako pierwszy człowiek na świecie zdobył Koronę Himalajów. Swój pierwszy ośmiotysięcznik, Nanga Parbat, zdobył razem z bratem Güntherem w 1970 roku. Günther nie wrócił. “Dramat braci Messnerów” opisuje szczegóły tej wyprawy, jak i wszelkie wydarzenia (w tym liczne procesy sądowe), które były z nią związane.
44,00 zł
44,00 zł szt.
ROZMOWA Z GÓRĄ - Rafał Fronia

Książka z autografem autora
Polski Himalaista planując wyprawę nigdy nie zakłada stanięcia na szczycie góry, a w Himalaje jedzie zdobywać, nie zdobyć – i o tym właśnie jest ta książka: o drodze, o zrozumieniu otaczającej nas rzeczywistości i o poszukiwaniu siebie.
42,99 zł
42,99 zł szt.
ŚLADAMI UCZESTNIKÓW - ANNAPURNA SOUTH 1979 - Maciej Jerzy Pietrowicz
Czytelnik może się przenieść do 1979 roku i poznać z sukcesem przeprowadzoną akcję ratunkową w ówczesnych realiach. Historia opowiada o sportowym sukcesie, wyznaczeniu nowej drogi trudną zachodnią ścianą góry. Niestety tragedie, które wydarzyły się w czasie trwania ekspedycji, dokonania te przekreśliły. Po burzliwych i bardzo nieprzychylnych reakcjach medialnych, pamięć o wyprawie zniknęła na 40 lat.
40,00 zł
40,00 zł szt.
WANDA RUTKIEWICZ. JESZCZE TYLKO JEDEN SZCZYT - Elżbieta Sieradzińska
Obecnie brak na stanie
Postać wybitna, i kłopotliwa. Budziła skrajne emocje: uwielbienie i nienawiść, podziw i niechęć, zazdrość i troskę, fascynację i rozczarowanie. Uparta, ambitna i ekstremalnie wymagająca wobec siebie i innych. Szła konsekwentnie przez życie, które wypełniały na przemian euforia i tragedie, sukcesy i porażki, sława i pomówienia.
49,90 zł
49,90 zł szt.