BUTY WSPINACZKOWE OCUN STRIKE LU
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

local_shipping DARMOWA dostawa przy zamówieniu ponad 350 zł więcej...

Reklama

BUTY WSPINACZKOWE OCUN STRIKE LU

Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU to model wyposażony w nowoczesne rozwiązania zwiększające efektywność dojścia do topu. Są idealne zarówno dla początkujących, jak i obeznanych ze skałami łojantami, którzy poszukują kompromisu pomiędzy wygodą a optymalną sztywnością.

369,00 zł (brutto) (369,00 zł para) 300,00 zł (netto)
Brutto

Reklama 01

Reklama w sklepie

Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU to model wyposażony w nowoczesne rozwiązania zwiększające efektywność dojścia do topu. Są idealne zarówno dla początkujących, jak i obeznanych ze skałami łojantami, którzy poszukują kompromisu pomiędzy wygodą a optymalną sztywnością.

Projektanci Ocun stworzyli ten model z myślą o całodziennej aktywności w skałach lub na panelu. Buty skierowane są do osób, które podejmują się zróżnicowanych aktywności wspinaczkowych na różnych poziomach zaawansowania. Zastosowana tutaj konstrukcja nie przeciąża tak bardzo stóp, co pozwala na dłuższą wspinaczkę. Jest to szczególnie istotne kiedy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze skałami i panelem i chcesz uniknąć nadmiernego bólu. Nowoczesna guma Ocun CAT Rubber sprawia, że przyczepność w skałach jest wysoka, a trwałość podeszwy pozwoli na dłuższe wykorzystanie butów.

Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU zostały oparte na cholewce wykonanej z mikrofibry tak więc podczas całodziennej aktywności w skałach nadmiar wilgoci ze stopy zostanie dobrze odprowadzony, co ułatwi utrzymanie komfortowego suchego klimatu wokół skóry. Materiał zastosowany w tym elemencie butów Ocun charakteryzuje się lepszymi parametrami giętkości oraz wymiarowej stabilności (minimalny współczynnik rozciągania się buta podczas użytkowania). Zapewnia to miejscową zwiększoną elastyczność obuwia. Kompletu dopełnia wyścielony siateczką język, co pozwala na swobodny przepływ powietrza, jednocześnie odprowadzając wilgoć. Boczne panele butów Ocun Strike LU zostały wykonane z gumy i odpowiadają za ochronę cholewki oraz samej podeszwy. Dodatkowo te rozwiązanie stabilizuje stopę za sprawą poprawnego rozkładu sił, co ułatwia podejmowanie się całodziennej aktywności w skałach. Wiązanie tego modelu odbywa się za pomocą klasycznych sznurówek i pozwala na precyzyjne dopasowanie buta do stopy.

Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU posiadają wygięcie podeszwy o profilu sprzyjającym wielogodzinnemu korzystaniu z tego modelu bez nadmiernego katowania stóp. Jest to wynikiem rezygnacji z radykalnych konstrukcji buta, tak koniecznych przy zaawansowanych modelach. Jeżeli potrzebujesz wygodnego buta, którego masz używać przez dłuższy czas, lub posiadasz stopę nie przywykłą jeszcze do butów wspinaczkowych – model Ocun Strike LU został zaprojektowany dla Ciebie. Śródpodeszwa tutaj zastosowana to 2D Fit Soft o niższej sztywności, co zwiększa zakres poruszania stopami, co pozytywnie wpływa zarówno na wygodę, jak i efektywność wspinaczki. Jednak tym, co zasługuje na wyjątkową uwagę to nowa gumna Ocun CAT Rubber. Ta niedawno opracowana technologia wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością na ścieranie, co sprawia, że z butów możesz korzystać przez dłuższy czas i w różnych warunkach. W przypadku tego modelu mamy do czynienia z gumą w wersji CAT Rubber μ 1.1, której przyczepność doskonale sprawdza się w skałach. Rozwiązanie te jest najczęściej wybierane przez początkujących i średnio-zaawansowanych wspinaczy, którzy szukają kompromisu pomiędzy dobrą przyczepnością a trwałością.

Również, jeżeli cenisz sobie elementy wspinaczkowej garderoby, do których wyprodukowania nie wykorzystano materiałów pochodzenia zwierzęcego, to przedstawione buty przypadną Ci do gustu. W ich konstrukcji zastosowano surowce syntetyczne, dzięki czemu całość jest odpowiednia dla osób zaangażowanych w promowanie weganizmu, nawet w ubiorze.

Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU to idealny model dla każdego miłośnika wspinaczki, który ceni sobie nowoczesne technologie w służbie efektywnego dojścia do topu.

Ocun Strike LU najważniejsze cechy:

Nowa guma Ocun CAT Rubber to większa odporność na ścieranie oraz świetna przyczepność;

Guma CAT Rubber μ 1.1 o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie i świetnych parametrach tarcia;

Podszewka wykonana z przewiewnej mikrofibry;

Wiązanie butów za pomocą klasycznych sznurowadeł;

Śródpodeszwa to dopasowanie 2D Fit Soft to niższa sztywność butów zwiększająca zakres ruchów stóp;

Lekka asymetria doskonale sprawdza się podczas całego dnia spędzonego w skałach zapewniając większą wygodę;

Prosty profil buta nie przemęcza tak bardzo pięty oraz odcinka palców;

Tasiemki, które znacząco ułatwiają zakładanie butów;

Sportowy design;

Oznaczone symbolem Vegan świadczącym o ich wykonaniu bez zastosowania surowców pochodzenia zwierzęcego.

CAT Rubber ( Climbing Adhesion Technology) – to guma opracowana przez projektantów Ocun na bazie laboratoryjnych testów symulujących warunki panujące na ścianie. Uzyskane wyniki pozwoliły opracować rozwiązania zastosowane w butach wspinaczkowych Ocun tak, by zachowały one odpowiednią wytrzymałość, a jednocześnie pozwalały na efektywną wspinaczkę. Wykorzystano miękką gumę dobrze dopasowującą się do kształtu skały i wykorzystano zjawisko adhezji sprawiające, że wzrasta tarcie pomiędzy materiałami, a za tym przyczepność.

Ocun Vegan – do stworzenia butów z takim oznaczeniem nie wykorzystano surowców pochodzenia zwierzęcego. Cholewka wegańskich modeli oparta jest na syntetycznych materiałach, które zapewniają przewiewność oraz posiadają dobre parametry giętkości.

8591804633683
Nowy produkt
2019-12-17
8591804633683
Materiał
Mikrofibra
Podeszwa
CAT Rubber μ 1.1
Waga
452 g (para 8,0 UK)
Profil przodu / Asymetria
okrągły / mała
Typ
Sznurowane
Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the 'Complete Orders' link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Zobacz także
chat Komentarze (0)