BIEGACZ - Charlie Engle
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

local_shipping DARMOWA dostawa przy zamówieniu ponad 350 zł więcej...

Reklama

BIEGACZ - Charlie Engle

Charlie Engle nigdy się nie oszczędzał: biegał, poddawał swój organizm ciężkim próbom, sprawdzał granice własnej wytrzymałości – również na najbardziej zabójcze używki. Wieloletnie uzależnienie od kokainy oraz alkoholu zaprowadziło go na skraj przepaści. Jednakże odbił się od dna wielkim wysiłkiem woli i dzięki odkrytej na nowo pasji: bieganiu.

39,90 zł (brutto) (39,90 zł szt.) 38,00 zł (netto)
Brutto

Reklama 01

Reklama w sklepie

Frapujące i wyjątkowo szczere wspomnienia światowej klasy ultramaratończyka

Charlie Engle nigdy się nie oszczędzał: biegał, poddawał swój organizm ciężkim próbom, sprawdzał granice własnej wytrzymałości – również na najbardziej zabójcze używki. Wieloletnie uzależnienie od kokainy oraz alkoholu zaprowadziło go na skraj przepaści. Jednakże odbił się od dna wielkim wysiłkiem woli i dzięki odkrytej na nowo pasji: bieganiu. Ścigał się w najsurowszych klimatach i najtrudniejszych warunkach, w dżungli i na pustyniach. Przewodził morderczej, liczącej ponad siedem tysięcy kilometrów – pokonanych w sto jedenaście dni bez dnia przerwy! – wyprawie przez Saharę, którą uwieczniono w wyprodukowanym przez Matta Damona filmie dokumentalnym Running the Sahara.

Rozgłos wokół Charliego zwrócił na niego uwagę urzędu skarbowego. Wszczęto dochodzenie, w wyniku którego Engle został skazany – jak się później okazało, niesłusznie – na karę więzienia za oszustwa na hipotekach. Spędził szesnaście miesięcy w federalnym zakładzie karnym Beckley w Wirginii Zachodniej. Podczas odsiadki biegał po niewielkiej więziennej bieżni i nawet zgromadził wokół siebie grupę zapaleńców, którzy tak jak on w bieganiu zobaczyli możliwość symbolicznej choćby ucieczki od więziennych warunków.

W Biegaczu Charlie Engle opowiada porywającą, zaskakującą, momentami zabawną, ale też niezwykle inspirującą historię swojego życia. Z niezwykłą szczerością pisze o swojej walce z uzależnieniem i o pobycie w więzieniu, a także o tym, jak dosłownie wybiegał sobie drogę do wolności. To motywująca, surowa i triumfalna opowieść o granicach ludzkiej wytrzymałości – i przekraczaniu ich.

Biegacz to fascynująca opowieść o człowieku, który przekroczył granice ludzkiej wytrzymałości i przeżył życie na krawędzi.

Dean Karnazes

biegacz wyczynowy, autor książki Ultramaratończyk

Biegacz sprawi, że będziesz zarazem śmiał się i płakał. Książka ta zmieni twoje postrzeganie tego, co możliwe i niemożliwe, a także wzbudzi w tobie niekłamany podziw. To przede wszystkim głębokie i niesamowicie autentyczne świadectwo rzeczy wspólnej nam wszystkim: mianowicie tego, co znaczy naprawdę być człowiekiem.

Rich Roll

sportowiec wyczynowy, autor Ukrytej siły

Koka, rzeki piwa, nieustające kłamstwa i opowieść zaczynająca się za kratkami – tego chyba nikt się nie spodziewa, gdy sięga po książkę pod tytułem Biegacz. Charliego – autora i głównego bohatera – można nie lubić, nie rozumieć, uważać za palanta czy też irytować się, gdy popada w samozachwyt. Ale trzeba mu przyznać, że potrafi uwodzić swymi historiami niczym Szeherezada. Ta książka będzie pewnie jedną z najciekawszych biegowych lektur, jakie przeczytaliście. Jest opowieścią o ucieczce, poszukiwaniu sensu, zamiłowaniu do życia na krawędzi, o rajdach przygodowych i niewyobrażalnie trudnych wyzwaniach biegowych. A także o przemianie bohatera – lecz bez kiczu ani pompy. Przeczytajcie, choćby tylko po to, by dowiedzieć się, jak to jest przebiec 217 kilometrów po więziennym spacerniaku...

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska

współautorka książki Szczęśliwi biegają ultra

Biegacz to fascynująca lektura i zarazem dowód słuszności tego, o czym zawsze byłem przekonany: że bieganie to najlepszy lek – pomaga odzyskać wiarę nie tylko w siebie, lecz również w możliwości, jakie daje życie.

Bart Yasso

redaktor Runner’s World

Badwater na więziennym spacerniaku? Ponaddwustukilometrowy ultramaraton w przerwach między liczeniem więźniów w celi? Lata życia w cieniu narkotyków i w odmętach morza alkoholu? To się tak słabo kojarzy z bieganiem, że choćby tylko dlatego warto się z Biegaczem zaprzyjaźnić. Poznać jego fascynującą historię, spróbować zrozumieć pociąg do najtrudniejszych wyzwań i życia „po bandzie”. A opowiadać Charlie potrafi naprawdę zajmująco!

Piotr Falkowski

dziennikarz TVP Sport, biegacz

Czasami myślę, że ludzki żywot to splot niekończących się wyzwań, jeden wielki wyścig bez wyraźnie zarysowanej linii mety. Każdy radzi sobie z tym na swój własny sposób. Albo i nie radzi… Charlie Engle, bohater książki Biegacz, swoją historią pokazuje, co to znaczy spaść na samo dno – ale też jak się z tego dna wydostać dzięki bieganiu. Mam nadzieję, że za sprawą tej książki wiele osób odnajdzie w sobie motywację do zmiany własnego życia na lepsze. Bycie na dnie czasami się opłaca. Co prawda to bolesna lekcja, ale w przypadku niektórych ludzi jedyna możliwa, by zmobilizować się do walki o swoje życie. A ono mimo wszystko jest naprawdę piękne.

Mateusz Jasiński

TrenerBiegania.pl, trener biegaczy amatorów

Biegacz wciąga i dociera do istoty sportów wyczynowych bardziej niż którakolwiek ze znanych mi książek.

Chris Kostman

kierownik wyścigów w AdventureCORPS

Biegacz to historia życia świetnego ultramaratończyka, ale zarazem też alkoholika,  narkomana, biznesmena i człowieka skazanego na więzienie. Za każdym razem z opresji ratowało go bieganie. Charlie Engle w swej książce pokazuje, że ten sport może nam czasami pomóc w najmniej spodziewanych momentach.

Tomasz Łyżwiński

Przegląd Sportowy, czasnabieganie.pl

Biegacz to zniewalająca lektura. Pozwala prześledzić drogę Engle’a ku niemożliwemu, drogę pełną fizycznych i umysłowych przeszkód, dla większości z nas nie do pokonania.

Joe De Sena

założyciel i dyrektor Spartan Race

9788375795578
Nowy produkt
2019-12-17
9788375795578
Autor
Charlie Engle
Wydanie
02 listopada 2016
Liczba stron
256
Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the 'Complete Orders' link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

chat Komentarze (0)